Ubuntu
ubports-logo

Ubuntu Touch

Bezpečnější, atraktivní,
volně dostupný a zdarma.

Mobilní operační systém pod záštitou komunity UBports.

Domovská stránka projektu
 • Vývoj

  UBports je skupina vývojářů i celá komunita, kteří původně pracovali na portování mobilního Ubuntu na nová zařízení, a v dubnu 2017 převzali, v návaznosti na ukončení vývoje ze strany Canonicalu, celý projekt pod svá křídla.

  V rámci mobilního Ubuntu dochází také k údržbě a dalšímu vývoji plánovaného konvergentního prostředí Unity 8 a také několika klíčových mobilních aplikací.

  Teamu UBports se také úspěšně daří rozšiřovat základnu podporovaných zařízení, stejně jako implementovat nová rozšíření. Aktuálně je na horizontu například podpora mobilních aplikací pro platformu Android či aktualizace softwrové základny včetně Unity 8 a grafické vrstvy Mir na jejich nejnovější verze.

  Obchod OpenStore s mobilními aplikacemi Ubuntu
 • UBports devices overview
 • Ubuntu scopes
 • Přistupujte k obsahu přirozeně pomocí Scopes

  Unikátní technologie Ubuntu Scopes sdružuje vše co potřebujete do jedné obrazovky bez nutnosti spouštět a přepínat mezi více aplikacemi. Telefony a tablety Ubuntu byly vytvořeny tak, aby se točily kolem obsahu a služeb, které využíváte nejčastěji.

 • Profesionálně navržené funkce

  Telefony a tablety Ubuntu jsou navrženy s důrazem na detail. Nebyla opomenuta žádná součást a důkladným promyšleným vývojem si prošly všechny obrazovky, jako ta zamykací či základní aplikace, mezi které patří například aplikace pro psaní zpráv a aplikace hodiny pro nastavování budíků. A spouštěč aplikací prostředí Ubuntu přináší vše na dosah prstů, ať již děláte s vašim zařízením cokoliv.

 • Ubuntu devices overview
 • Dostupné na celé řadě zařízení

  Pokud jste majiteli některého z podporovaných mobilních zařízení nebo uvažujete o nákupu mobilního telefonu, jež umožňuje běh Ubuntu Touch, můžete si Ubuntu na tento telefon nainstalovat sami s pomocí instalátoru UBports.

  Zařízení s Ubuntu
 • OpenSource

  Náš kód je během vývojového cyklu svodobně sdílený. Jsme transparentní v našich plánech pro nadcházející vydání, takže jakožto vývojář, operátor nebo výrobce s námi můžete pracovat na obsahu pro mobilní Ubuntu.

 • Staví na Ubuntu, vyvíjí projekt UBports

  Společnost Canonical je celosvětová firma vyvíjející software a poskytující komerční návrhářskou a vývojovou podporu projektu Ubuntu. Tento systém je základem i pro mobilní operační systém Ubuntu Touch, i když jej již společnost Canonical sama aktivně nevyvíjí.

 • Nabité funkcemi

  Spouštějte všechny vaše oblíbené aplikace a jednoduše se mezi nimi přepínejte pouhým přejetím prstu skrze obrazovku za pomoci magických okrajů Ubuntu. Používejte domovskou sekci (tzv. Home scope) k hledání obsahu ve vašem zařízení a na internetu, a udržujte si svůj život a obsah organizovaný s chytrostí Ubuntu scopes.

  ubuntu phone
 • Připraven pro vás

  Se všemi důležitými aplikacemi vytvořenými profesionálně a specificky pro Ubuntu zařízení běží Ubuntu velmi dobře i na základních telefonech. Ubuntu netrpí neduhy Javy jako Android, používá ale stejné hardwarové ovladače a tak je snadné přinést ho uživetelům po celém světě a nabídnout jim tak lepší zážitek z používání svého zařízení.

  ubuntu phone
 • Vše co vývojáři potřebují

  Za pomocí SDK vytvářejte úžasné nativní aplikace nebo se vydejte cestou lehkých HTML5 utilit. Upravte webové aplikace snadno a rychle k nerozeznání od těch nativních pro své působení na Ubuntu zařízeních. S jedním systémem pro všechna zařízení může být jen jedna aplikace připravena jak pro použití na mobilech, tak tabletech i osobních počítačích ovládaných klávesnicí a myší.

  ubuntu phone
 • Také s českými aplikacemi

  V katalogu OpenStore naleznete například aplikaci pro vyhledávání jízdních řádů Transport.

  Stáhnout zdarma
 • Začněte vyvíjet své aplikace pro Ubuntu

  Vše co potřebujete pro vývoj aplikací pro Ubuntu Touch naleznete na portálu docs.ubports.com

 • Zjistětě více o tom, jak se do projektu UBports zapojit

  Staňte se členy komunity